Sudafed Şurup Kullanımı Ve Yan Etkileri

Öncelikle çocuklar için çok masum görünen şurupları bile kullanmadan önce bir doktordan yardım almak yerinde olacaktır. Son dönemlerde bu şurupların yanlış kullanılması sonucu ölümle sonuçlanan vakaların olduğu unutulmamalıdır. Aynı şekilde doktora danışmadan reçetesiz ilaç kullanımından kaçınmanız gerekmektedir.

Son iki hafta içerisinde rasajilin, selejilin gibi MAO inhibitörlerine ait ilaç aldıysanız bu ilacı kullanmamanız gerekmektedir. Ciddi hayati tehlikelerin oluşacağı unutulmamalıdır. Bu ilaç doktor tavsiyesi olmadan çocuklara verilmemelidir.Bu ilacın içeriğinde bulunan etken maddelere alerjiniz varsa kullanmamanız gerekebilir.

Kalp hastalığı, diyabet, prostat büyümesi ve böbrek sorununuz bulunuyorsa, aynı zamanda glokom varsa yada tiroid bozuklukları yaşıyorsanız kullanmadan önce doktorunuza danışmanız gerekebilir.

Bebeğe zarar verici etkileri olduğu düşünülmektedir. Bu sebepten emziren annelerin kullanmadan önce doktora danışmaları gerekmektedir. İlaç alındığı zaman etkilerinden dolayı araç kullanmaktan kaçınmanız tavsiye edilmektedir.

Sudafed şurup fiyatı 5 Liradır…Reçeteli satılmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir