Monurol Şase Yan Etkileri

Alt idrar yolu enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Böbrek iltihaplanmalarında ya da üst idrar yolu enfeksiyonu tedavisinde kullanılması önerilmez. Hamilelikte ya da emzirme döneminde kullanımına ve etkilerine ait yeterli bilgi yoktur. Dolayısıyla ilaç kullanımının gerektiği durumlarda bu dönemler içerisinde kullanmadan önce doktorunuza danışınız.

Monurol Şase Kullanımı

İlacın içinde bir adet şase bulunmaktadır. Bir bardak suyun içine atarak içebilirsiniz. İlacı içmeden önce idrarınızı yapmanız gerekmektedir. İlacı içtikten sonra 4-5 saat tuvalete çıkmamanız gerekiyor. Gece yatmadan önce ilacı içebilirsiniz.

Doktorunuzun reçetelendirdiği süre ve doz programına uymalısınız. Rahatsızlığın iyileştiğine kanaat getirerek belirlenenden önce ya da iyileşmediğinizi düşünerek ilacı belirlenenden uzun süre kullanmamanız gerekmektedir.
İlaca ya da herhangi bir maddeye karşı alerjiniz varsa kullanıma başlamadan önce bu durumu doktorunuzla paylaşmalısınız.

Monurol yan etkileri

Mide bulantısı, ishal, kurdeşen, nefes darlığı, cillte, yüzde ya da boğazda yanma ve şişkinlik gibi yan etkiler görüldüğünde doktorunuza danışmadan ilacı kullanmaya devam etmemelisiniz ve acilen doktorunuzu durumdan haberdar etmelisiniz.

İlacın başka ilaçlarla etkileşime geçebileceği unutulmamalıdır. Dolayısıyla kullanıma başlamadan önce halihazırda kullandığınız ilaçları doktorunuza mutlaka söyleyiniz. Beklenmeyen etki görüldüğü hallerde doktorunuza danışınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir