Bilgilendirme

Sağlık kulaktan dolma bilgilere emanet edilmeyecek kadar önemlidir. O sebepten doktor dışında başka bir insanın tavsiyesini göz önünde bulundurarak ilaç kullanmayınız. Bu konuda sayısız örnek bulunmasına rağmen her sene yan etkilerinin farkında olmadan ilaç kullanan ve mağdur duruma düşen binlerce insan bulunmaktadır.

Hizmetinize açtığımız internet adresimizde ilaçların yan etkileriprospektüs bilgileri, kullanıcı yorumları gibi konulara ışık tutmayı amaçlıyoruz. Söz konusu olan yan etkileri olduğu zaman doğrudan ziyaret edeceğiniz bir adres ile karşınızdayız. İnternet adresleri ve yan etkiler söz konusu olduğu zaman kafanızda soru işaretleri oluşmaya başlarsa internet adresimizi ziyaret etmeniz yeterli olacaktır.

Hemen her konuda en sık kullandığımız ilaçlardan tutunda çok fazla bilinmeyen ilaçlara kadar yan etkisi bulunan her ürün ile ilgili bilgilere internet adresimizden ulaşmanız mümkün olmaktadır. Değinmek istediğimiz bir diğer konu ise son dönemlerde “tamamen bitkisel” denilerek insanların kandırıldığı zayıflama ilaçlarıdır. Bu konuda pek çok insanın canı yandığı için içeriğinden emin olmadığınız ve doktor reçetesi taşımayan zayıflama ilaçlarını kullanmamanız gerekmektedir.

Yan etkileri konusunda düşülen bir diğer yanlış ise kulaktan dolma bilgiler ile başvurulan ilaçlardır. “Benim baş ağrımı bu ilaç kesti, sende al” tarzında yapılan öneriler kesinlikle değerlendirilmeye alınmamalıdır. Çünkü her bünye benzersizdir. Bazı insanın tansiyon sorunu bulunurken, bazı insanın da şeker hastalığına yatkınlığı bulunmaktadır. Bu sebepten kullandığınız ilaçlar farklı bünyelerde farklı tepkilerin oluşmasına neden olabilir.

Doktora gitmeden ilaç alınmasını sağlayan hazır reçetelerin bile satıldığı ülkemizde böyle sorunların yaşanmaması için yapılması gereken en mantıklı hamle hastalığınız konusunda bir doktora başvurmak ve hassas olduğunuz yada yatkınlığınızın bulunduğu hususlarda doktorlarınızı bilinçlendirmenizdir. Kaliteli bir şekilde yapılacak muayene sizin için tedavinin ilk adımını oluşturacaktır. Eğer aksi cereyan ederse içinden çıkılmaz sorunlar yaşayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir